Wygłuszenie pomieszczeń

Wygłuszenie pomieszczeń to bardzo ciekawa dziedzina, która na równi z takimi udogodnieniami jak klimatyzacja może znacząco podnieść komfort w mieszkaniu lub wydajność pracy w biurze.

Materiały wygłuszeniowe mogą być przy okazji dekoracją wnętrza, a umiejętnie użyte zdecydowanie obniżają odbicia (pogłos) w pomieszczeniu przez co wypoczynek staje się bardziej efektywny. Odpowiednie pułapki potrafią niwelować najbardziej męczące (szczególnie w miastach) infradźwięki przed którymi obronić jest się najtrudniej, bo nie występują one w słyszalnym przez człowieka pasmie akustycznym.

Skontaktuj się z nami i zobacz więcej:

Tynki akustyczne

Tynk akustyczny jest materiałem wykończeniowym stosowanym na powierzchnie ścienne oraz sufitowe. Jest to tynk wewnętrzny.
Różni się on od standardowego tynku gipsowego sposobem nakładania, grubością, strukturą oraz przede wszystkim efektem akustycznym i estetycznym.
Jest lekki, pokrywa nierówności powierzchni, nie obniża pomieszczeń jak panele i sufity podwieszane. Natrysk można zrobić błyskawicznie i jest bardzo trwały.

Maty i panele akustyczne

maty i panele akustyczne poliuretanowe gładkie i perforowane, piramidki i falowane (idealnie sprawdzają się w wygłuszeniu pomieszczeń odsłuchowych, studia nagrań, boksów w pomieszczeniach call center itp.), dostępne maty o obniżonej palności oraz niepalne maty Basotect

Tapety akustyczne

tapety akustyczne/izolacyjne (zastosowanie w adaptacji akustycznej pomieszczeń biurowych, przedszkoli, szkół tańca, fitness clubów)

Sufity modułowe

sufity akustyczne modułowe podwieszane i wiszące (znacząco wygłuszają pomieszczenie i obniżają poziom natężenia dźwięków z pomieszczeń sąsiadujących)

Materiały tłumiące podłogowe

materiały tłumiące pod podłogi i jastrychy (zapewniają optymalne tłumienie drgań, wibracji i izolację dźwięków uderzeniowych)

Specyfikacja materiałów akustycznych z poliuretanu

Specyfikacja mat niepalnych i trudnopalnych – Basotect