Behringer DDM 4000 – recka po jakimś czasie

Od jakiegoś czasu ćwiczę mikser Behringer DDM 4000 (jako wzmacniacz słuchawkowy ;) … na imprezę jeszcze nie pojechał, bo nie było kiedy, ale jak na razie IMO sprzęcik wart jest zainteresowania

DDM 4000Więcej filmów STAGEFIELD.pl

PIERWSZY DZIEŃ TESTÓW:

Wykryte wady wstępnie:
– gałki jak w pionie 600 <fuj!> … ale to spoko, bo można je powyrywać .

zalety DDM 4000 :
– wygląd … większość reaguje na niego „łał – ale sprzęt”
– gigantyczna ilość funkcji/efektów/wejść/wyjść jak na DJski malakser – szczególnie w tej cenie… i od razu fani prostych mikserów typu „fader+EQ i koniec” mogą o nim zapomnieć :D
– zmienna charakterystyka brzmienia na wyjściu słuchawkowym / przełącznikiem można dodac bas i/lub środki także każdy ma cos dla siebie /
– linijki wysterowania (na sumie) – zajebiście długie i dobrze wyskalowane … na kanałach wystarczające .
– dostep do wielu funkcji pod jednym przyciskiem (dlatego jest ich duzo na przednim panelu)
– mikser ma porządny wzmak słuchawkowy, który radzi sobie ze studyjnymi DT 770 PRO i jeszcze lepiej „pędzi” słuchawki Ultrasone . Słuchawki gorsze nie były testowane z powodu braku samozaparcia :D
– efektor, który pracuje W KOŃCU prawie jak zawodowy klocek do rack’a. Prawie znaczy jest bardzo bliski możliwości zawodowych, scenicznych efektów. Opcje konfiguracji tego efektora są do dziś w DJskich urządzeniach po prostu niespotykane .

– uszy do wkręcenia mikser w RACK – gratis .
– cena ….

KILKA DNI PÓŹNIEJ:

w międzyczasie poczytałem sobie kilka stron manuala [ Polish (4598 KB) ] ….i:

filtry subsoniczne (konfigurowalne) oddzielnie na każdym kanale

Dzieki tym filterkom szczególnie vinylmani maja o wiele więcej do powiedzenia na imprezie. Częstotliwości poniżej 20 i/lub 30 i/lub 40Hz można sobie teraz dowolnie wyciąć. Większość nagłośnień klubowych i tak nie ma szans tego przenieść a końcówki mocy pracują o wiele lepiej jeśli nie podajemy im pasma ponizej zakresu przenoszenia systemu.

– świetnie zrobiona sekcja mikrofonowa
Mozesz podłączyć dwa, zawodowe mikrofony i sterować nimi. Mikser ma wbudowany efekt, który można nałożyć na mikrofon (oddzielny od dwóch efektów na kanałach liniowych!) i parametryczny kompresor/limiter, który nie pozwoli aby wokal zaskoczył Cię podczas imprezy. Poza tym na jeden z mikrofonów można ustawić talkover z niespotykaną dotąd ilością ustawień. Moim zdaniem to jest bajka jeśli ktoś gra z MC albo dogrywa na żywo wokal do seta …

parametryczny X-Over na wyjsciu (mamy kanał lewy, prawy + oddzielnie można dać subbas)
To świetna wiadomość głównie dla mobilnych DJ i małych klubów. Nie trzeba już mieć dodatkowych x-overów aby SKUTECZNIEJ pędzic systemy z subbasem. Ten behringer ma wbudowane, cyfrowe dzielenie pasma, które można sobie dostosować do własnych potrzeb.

– w pełni konfigurowane EQ .
Można sobie ustawić pasmo jakie ma byc zmieniane, ale tez można podac jak „szeroko” ma to pracować. Dla kazdego cos dobrego…

kompresor na wyjściu
No może coś a’la kompresor. Działa to tak, że nie musisz już praktycznie pamiertać o „równym” sygnale z wyjscia miksera. Chodzi o to, ze jesli jeden numer zagrasz na max’a (0dB) to jeśli drugi dasz za cicho to mikser sam wyrówna to w zakresie, który sam zadeklarujesz … Świetna sprawa do nagrywania setów i do imprez – oszczędzić to może niekiedy sporo czasu i blendy będą dzięki temu bardziej zawodowe …

a NIEDAWNO:

Po oglądnięciu kilku recek (i filmów) w sieci dowiedziałem się, że mikser wyposażony jest w OPTYCZNE FADERY ! Nie udało mi się tego jeszcze potwierdzić u producenta, ale chyba przy tym mikserze nic mnie już nie zdziwi. Ten sprzęt daje o wiele więcej niż można by wymagać za takie pieniądze…

O sterowaniu innych urządzeń czy oprogramowania komputerowego przez MIDI na razie nie wspominam, ale ten mikser ma taka możliwość .

Kończąc już wywód serdecznie polecam ten mikser wszystkim, którzy wymagają porządnego brzmienia (mikser wewnętrznie pracuje w 32bitach!), masy możliwości i nie wygórowanej ceny.