Presonus FireStudio Project – to już „nasza-A-klasa”

Presonus FireStudio Project, to kompletny system do nagrywania i tworzenia muzyki. Interfejs cechuje się profesjonalnymi parametrami nagrywania i odtwarzania [24-bit/96K], posiada osiem wysokiej klasy przedwzmacniaczy mikrofonowych XMAX klasy-A, a także mikser programowy bez latencji. Do interfejsu dołączony jest zestaw oprogramowania PreSonus ProPak, 48-ścieżkowy sekwencer Steinberg Cubase LE 4, ponad 25 wtyczek [equalizery, kompresory, pogłosy itp.], a także 2 GB pętli perkusyjnych i sampli.

 

http://stagefield.eu/wp-content/plugins/hot-linked-image-cacher/upload/utham.com/resources/studio.png

 

 

FireStudio Project doskonale sprawdzi się w projektowym studiu nagrań, na scenie, podczas występów na żywo i w wielu innych zastosowaniach. Gdy potrzebujesz więcej kanałów audio, musisz nagrać dźwięk gitary ze wzmacniacza gitarowego, akustyczny zestaw perkusyjny, czy też cały zespół, nie szukaj więcej, ponieważ FireStudio Project jest właśnie tym zestawem, który spełni Twoje oczekiwania. Mając do dyspozycji nowy mikser/router programowy FireControl, podczas nagrywania możesz wysłać maksymalnie pięć niezależnych miksów do każdego muzyka, tak więc każdy członek zespołu może mieć w słuchawkach swój własny, indywidualny miks.

http://stagefield.eu/wp-content/plugins/hot-linked-image-cacher/upload/utham.com/images/firestudio_project-a2hires.jpg

FireStudio Project, to interfejs kolejne generacji, będący następcą wielokrotnie nagradzanego interfejsu FP10/FirePod. Co nowego pojawiło się w FireStudio Project?
– ulepszone przetworniki analogowo-cyfrowe [zakres dynamiki 114 dB]
– ulepszona synchronizacja JetPLL [technologia eliminacji jittera]
– nowy mikser/router FireControl, umożliwiający podczas nagrywania wysyłanie do muzyków maksymalnie pięciu niezależnych miksów stereo
– Trójsegmentowy wyświetlacz LED na każdym z ośmiu kanałów wejściowych
Wbudowany zasilacz sieciowy
– Zestaw oprogramowania ProPak v3, Cubase LE 4, BFD Lite, wtyczki Wave Arts, płyta demonstracyjna Cubase LE 4 Demysitified Tutorial DVD i inne

Obrazek

Przedwzmacniacze mikrofonowe XMAX klasy A
FireStudio Project wyposażony został w wysokonapięciowe, specjalnie zaprojektowane, dyskretne przedwzmacniacze mikrofonowe klasy A. Wiele innych firm zajmujących się produkcją interfejsów audio wbudowuje tanie i niskiej klasy przedwzmacniacze, tak więc FireStudio Project zdecydowanie nad nimi góruje.

Presonus zdaje sobie sprawę, że przedwzmacniacze mikrofonowe to kluczowy czynnik wpływający na jakość nagrania. Rolą przedzmaczniaczy jest podbicie sygnału płynącego z mikrofonów do poziomu liniowego, który następnie będzie mógł być przekształcony z postaci analogowej na cyfrową. Sygnał podbijany jest ponad 400-krotnie w stosunku do sygnału wyjściowego, tak więc jest to jeden z najistotniejszych elementów toru nagraniowego. W większości interfejsów z podobnego przedziału cenowego stosowane są tanie i niskiej jakości OEM-owe przedwzmacniacze mikrofonowe i w rezultacie dźwięk jest płaski, szumiący i zniekształcony. Presonus FireStudio Project nie należy do tego typu urządzeń i gwarantuje wysoką jakość nagrania.

Nowe technologie – DICE II i JetPLL
firestudio_05.gifFireStudio Project wyposażony jest w nowy chipset FireWire DICE II zapewniający jednoczesną przepustowość 10 kanałów wejściowych i wyjściowych w profesjonalnej, 24-bitowej rozdzielczości. Siła układu DICE II leży w jego zdolności do bezproblemowej obsługi wielu kanałów jednocześnie, zachowują przy tym minimalną latencję i minimalne obciążenie systemu komputerowego.

Synchronizacja interfejsu odbywa się z pomocą opatentowanej technologii redukcji jittera JetPLL, która wykorzystuje funkcję kształtowania widma szumu do usuwania jittera pojawiającego się w paśmie akustycznym. Dzięki temu JetPLL zapewnia przetwornikom najlepsze warunki pracy, co owocuje lepszą separacją kanałów oraz czystszym i bardziej transparentnym brzmieniem. JetPLL zapewnia również ekstremalnie szybką synchronizację z dowolnym formatem cyfrowym przy szerokim zakresie częstotliwości próbkowania i jest niezwykle wytrzymały i tolerancyjny względem szerokiego zakresu wahań częstotliwości zegarów taktujących. Dzięki temu osiągnięto niemal perfekcyjne sygnały zegarowe przesyłane w sieciach pomiędzy urządzeniami audio, które pozwalają na stabilną synchronizację z komputerem i wszystkimi urządzeniami połączonymi z FireStudio Project.

FireControl – Mikser / Router DSP pracujący bez opóźnień
Obrazek

FireStudio Project został wyposażony w Konsolę Sterującą FireControl – mikser / router DSP 18×10 umożliwiający swobodne miksowanie i bezpośrednią komutację sygnałów bez opóźnień pomiędzy wejściami i wyjściami wliczając w to wyjście słuchawkowe. Aplikacja programowa Konsoli funkcjonuje pomiędzy interfejsem FireStudio Project, a komputerowym systemem DAW zapewniając ich wzajemną, bezproblemową współpracę. Konsola umożliwia stworzenie do 5 miksów i następnie skierowanie ich do wyjść FireStudio Project. W ten sposób można tworzyć m.in. niezależny miks na słuchawkach i na wyjściach pomocniczych. Dzięki temu zarówno każdy członek zespołu, jak i inżynier dźwięku może odsłuchiwać sygnały audio w najbardziej odpowiadających mu proporcjach.

FireStudio Project wyposażony jest w wewnętrzną kość pamięci flash, na której zapisywane są wszystkie ustawienia konsolety FireControl. Ustawienia te są zapisywane/przywoływane za każdym razem, gdy urządzenie jest wyłączane/włączane. To umożliwia skonfigurowanie FireStudio jako urządzenia wolnostojącego i wykorzystywanie go bez użycia komputera, jako submikser, konwerter A/D i D/A, mikser słuchawkowy, konwerter formatów, a także jako pzredwzmacniacz mikrofonowy lub instrumentalny!

Zestaw oprogramowania ProPak [v3]
propak-small.gifDo interfejsu dołączono nowy pakiet oprogramowania ProPak [v3] zawierający ponad 20 wtyczek pracujących w czasie rzeczywistym, szereg instrumentów wirtualnych oraz ponad 2 GB pętli perkusyjnych i sampli. Znajdziemy tu m.in.: Steinberg Cubase LE 4, BFD Lite; Wave Arts ? TrackPlug LE, MasterVerb LE, Discrete Drums i wiele innych!

Cechy:

  • Interfejs audio łączący się z komputerem za pośrednictwem portu FireWire [IEEE 1394]
  • Praca z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 96 kHz
  • 8 przedwzmacniaczy mikrofonowych XMAX pracujących w klasie A z regulatorami poziomu wzmocnienia [+60dB]
  • 8 analogowych wejść liniowo-mikrofonowych, 2 wejścia instrumentalne
  • 8 analogowych wyjść liniowych
  • Wejście i wyjście cyfrowe S/PDIF
  • Wejście i wyjście MIDI
  • Symetryczne wysyłki / powroty dla kanałów 1 i 2
  • FireControl Mikser / router DSP pracujący bez opóźnień
  • Indywidualne wyjścia główne i 8 symetrycznych wyjść analogowych
  • Zestaw oprogramowania ProPak [v3], Cubase LE 4 i wiele innych

więcej informacji i cena tu